Sn. Adem Arif ARLI

   Satınalma ve İhale İşleri
   Daire Başkanı


      1965 yılında Ankara’da doğan A. Arif ARLI Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonomi bölümünden 1988 yılında mezun oldu.


1988 – 1992 yılları arasında GAMA Sınai Zırai Tic. ve Paz. A.Ş.’de ihracat departmanında Uzman ve sonrasında terfien Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.


1992 – 1996 yılları arasında PETLAS Lastik San. ve Tic. A.Ş.de Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 4046 s. Kanun’un 22. maddesi kapsamında T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na atanmıştır.


1996 – 2022 yılları arasında Özelleştirme İdaresi Başkanlığında; Türk Hava Yolları A.O.’nun halka arz projelerinde, muhtelif kamu şirketlerinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmelerinde ve çok sayıda gayrimenkulün satış yöntemiyle özelleştirilmelerinde proje uzmanı olarak görev yapmıştır.


Avrupa Birliği uzmanlık sertifikası ve  Gayrimenkul Değerleme Lisansına sahip olan Adem Arif ARLI, özelleştirme süreçlerinde çok sayıda şirket ve taşınmazın değerleme çalışmalarında yer almıştır.


 IX. Kalkınma Planı Hava Yolu Ulaşımı Özel ihtisas Komisyonu Üyeliği ile Türk Şeker A.Ş., Ankara Anonim Türk Sigorta Şti., Anadolu Bank A.Ş., Eti Gümüş A.Ş., Petlas Lastik San. ve Tic. A.Ş., Antalya Pamuklu Dokuma San. T.A.Ş., Et ve Balık Ürünleri A.Ş., ETAĞ Etimesgut Ağaç San. ve Tic. A.Ş. Kıbrıs Türk Hava Yolları Ltd. Şti. Deniz Nakliyatı T.A.Ş. yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur.


Mayıs 2022 tarihinde Sümer Holding A.Ş. Satınalma ve İhale İşleri Daire Başkanlığı görevine atanan A. Arif ARLI evli ve bir çocuk babasıdır.  

 

         


Bahçekapı Mahallesi Atatürk Orman Çiftliği Kümeevleri No: 4  (06797)  A.O.Ç. -  Etimesgut / ANKARA   (0312) 310 38 30    fax- (0312)  211 04 29 iletisim@sumerholding.gov.tr