Sn. Seyit Ahmet EŞMEDERELİ

SÜMER HOLDİNG A.Ş.
Genel Müdür Yardımcısı           1969 Ankara’da doğan Seyit Ahmet EŞMEDERELİ, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İş İdaresi bölümünden mezun oldu. İş yaşamına 1995 yılında T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde Memur olarak başlamış ve 1997 yılında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak geçiş yapmıştır. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda sırasıyla ;


Özelleştirme Uzmanı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak  görevini sürdürürken 25.05.2022 tarihi itibariyle Sümer Holding AŞ. Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

 

Kamu görevi sürecinde; Ankara Hayat Sigorta A.Ş., Beslen Makarna A.Ş., Tümaş-Türk Müh. Müş. ve Müt. A.Ş., Türkiye Zirai Donatım A.Ş., Yasataş-Turistik Tes. San. Tic. A.Ş.,NİTRO-MAK Makina Kimya Nitro Nobel Kimya Sanayi A.Ş., Doğusan-Boru San. ve Tic. A.Ş. ve Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’nde denetçi, yönetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini ifa etmiştir. 


Birçok özelleştirme uygulamasında görev yapan Seyit Ahmet EŞMEDERELİ değer tespit çalışmaları; şirket kurmak, birleştirmek, ana sözleşme değişikliği yapmak, tasfiye işlemlerini yürütmek; hisse ve varlık satışı yapmak ile sair hukuki mevzuat hususlarında uzmanlaşmıştır. 


Bahçekapı Mahallesi Atatürk Orman Çiftliği Kümeevleri No: 4  (06797)  A.O.Ç. -  Etimesgut / ANKARA   (0312) 310 38 30    fax- (0312)  211 04 29 iletisim@sumerholding.gov.tr